Zajímavé odkazy

Vícejazyčný webový Portál české literatury (PČL) je primárně určen k propagaci české literatury v zahraničí prostřednictvím poskytování informací. Portál si klade za cíl ve výběrové podobě postupně zpřístupňovat především informace o žijících a v současné době tvořících literátech a jejich tvorbě (prozaici, básníci, dramatici, esejisti a autoři knih pro děti a mládež). Portál nemá v úmyslu nahrazovat vyčerpávající akademické zdroje informací, jeho ambicí je sloužit jako centrální a moderní zdroj pravidelně obměňovaných a aktualizovaných informací, určených hlavně pro zahraniční odbornou veřejnost (bohemisté vč. studentů, překladatelé, nakladatelští redaktoři, literární centra), pořadatele literárních akcí (festivaly, veletrhy, čtení, výstavy), publicisty, krajany či pro běžné čtenáře a zájemce o českou literaturu. Portál české literatury je spravován Institutem umění.   

Kampaň Celé Česko čte dětem vznikla proto, aby si společnost uvědomila, jak obrovský význam má
pravidelné čtení dětem pro jeho emocionální vývoj a pro formování návyku číst si v dospělosti.

Ptejte se knihovny je velmi chytrá služba. Do 48 hodin zodpoví jakékoliv vaše otázky. Síly přitom spojují české knihovny.

Projekt Čtení pomáhá rozdělí každý rok 10 milionů korun na dobročinné účely. O tom, kdo pomoc obdrží, rozhodnou dětští čtenáři.  Každé dítě, které se zapojí do projektu, získá  po přečtení některé ze seznamu vybraných knih kredit 50 korun, který bude moci věnovat na jeden z nominovaných dobročinných projektů.
Čtenářův sympatický rádce - funguje jako „virtuální knihovník“, nebo hodně sečtělý kamarád, chcete-li. Podle Vámi zvolených kritérií vybere ty nejlepší knihy právě pro Vás.
Rosteme s knihouRosteme s knihou- knižní web pro děti na podporu četby knih.
Knihovnice.cz - knihy, recenze a diskuzeKnihovnice ze sebe sype stále nové nezávislé recenze knih nejrůznějších žánrů. Píší je sami čtenáři.
Logo Citarny.czČítárny propagují dobré knihy pro všechny věkové kategorie a informují o dění kolem čtení a literatury.

Logo Biblio HelpBiblioHelp přehled knih vhodných pro biblioterapeutickou praxi - léčbu knihou.

Logo Databáze knih Databáze knih  knižní databáze (hodnocení knih, názory uživatelů na knihy), informace o autorech (údaje a životopisy), aktuality z literárního světa.

 


 

 


 

 

 

Výpůjční doba

 ÚTERÝ   18:00 - 20:00

 SOBOTA   18:00 - 19:00

     (v červenci a srpnu

     je v sobotu zavřeno)

Aktuality

Čtení, čtení...nad něj není

23.03.2021 19:17
  aneb co ANO a co NE při čtení dětem (Rady a tipy pro všechny, komu leží...

Nové regály na knihy

04.12.2020 16:42
  V knihovně máme nainstalované nové regály na knihy, které se ...

Týden knihoven - možnost vybraných e-knih zdarma

06.10.2020 18:01

Změna dne půjčování knih

24.06.2020 18:27
    Od 30. června 2020 dochází ke změně výpůjčního dne v knihovně....

Vánoční přání

22.12.2019 19:25
 
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Tip na knihu

Doporučte nám dobrou knihu. Do kolonky vzkaz napište jméno autora a název knihy. Zpráva bude odeslána na e-mail knihovny